Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

Naše chovatelská stanice Happy Sun vznikla v roce 2005.

 

V naší rodině se až do dneška vystřídaly snad všechny druhy domácích mazlíčků. Jako malé dítě jsem si s našimi psy, tehdy německými a belgickými ovčáky hrála u misek se žrádlem a spala jsem s nimi v boudě. Pes - bez tohoto stvoření si život snad už ani nedokážu představit.

Lásku k psům jsem bezpochyby zdědila po rodičích. Když jsem zatoužila mít psa vlastního, velká plemena se mi nezamlouvala, narozdíl od mé matky, která upřednostňuje pravidlo "Čím větší pes - tím lepší pes!"laugh Okouzlilo mne plemeno šeltie, které v té době měli naši sousedi z vedlejší ulice. Chodila jsem se s tím zlatým chlupáčem - tuším, že se jmenoval Charlie, neustále mazlit. Také jsem v knihách o psech koukala po malém plemeni papillon. Ale volba byla už dávno jasná -  bude to šeltie!

A tak jsem začala pátrat, čím více jsem toho o plemeni věděla, tím jsem se do něj zamilovávala více a více. Chvilku to trvalo, al3 nakonec moje srdce obohatila krásná malá zlatá šeltička Camélie ze Zlaté hvězdy, s Cami jsem objevila svět výcviku, agility a výstav, už po roce jejího věku jsem věděla ze to není jen jedna šeltička, ale že je to začátek něčeho většího, založila jsem si chovatelskou stanici, s Cami jsem se o štěňátka snažila třikrát, ale vždy bez úspěchu. O pár let později jsem se sháněla po blue merle štěňátku a rok na to jsem si domů vezla Fazetku z Grobovske vinice. Pár měsíců uteklo a my se rozšířili o zlatou import fenečku Hibiscus at Small Swan. No a co se dělo dál? To už zjistíte zde, na našem webu :-)

                                                                                                                                                          

V naší chovatelské stanici se věnuji pouze chovu plemene šeltie.

Jsme malá chovatelská stanice, svoje pejsky beru jako členy rodiny. Žijou se mnou v bytě, ačkoliv mám zahradu! A spinkají s námi v posteli. :-) Nemám vůbec v plánu odchovávat jeden vrh za druhým! Štěňátka plánuji s velikým předstihem a promyšlením !!!

Věnuji se s nimi samozřejmě různým aktivitám, nejvíce ale sportu AGILITY. Tento sport mě velmi baví, ale za důležitější pokládám fakt, že baví mé psy. smiley Doma zkoušíme také dogdancing, zkoušeli jsme i pasení a jiné. Ale naší srdcovou záležitostí se staly agility. Mimochodem mazlení je také naše oblíbená činnost :-)

Občas se zajedeme ukázat na nějakou tu výstavu.

Šeltie jsou prostě andílci s ďáblíkama v těle. Tohle plemeno mě okouzlilo nejen svojí krásou a elegancí, ale také inteligencí, pracovitostí, šikovností a veselou povahou.

 

HAPPY SUN

V překladu šťastné/veselé slunce. K názvu této chovatelské stanice mě vedla má první šeltie. Byla to hravá a opravdu života veselá fenečka. Zlatá - jak barvou, tak povahou. Byla prostě moje veselé sluníčko. smiley

 

Věřím, že se naše odchovaná šeltií sluníčka dostanou jen do dobrých rukou a do skvělých rodin. A doufám, že s námi jejich majitelé zůstanou v kontaktu.
 

                                           

                                                                                                                                                                                                    Michaela                                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist